Våra medlemmar

Nedanstående organisationer var medlemmar 31  december 2014

Absolent AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Kartåsgatan 1
531 40 Lidköping

Webbsida http://www.absolent.com/se
Kontaktperson Mattias Helt

mattias.helt@absolent.se

Telefon 0510-48 40 00

Arbetslivsresurs AB, Skaraborg

Bransch

Organisations- och ledarutveckling, omställning och arbetslivsinriktad rehabilitering

Postadress

Sockerbruksgatan 20
531 40 Lidköping

Webbsida http://arbetslivsresurs.se/
Kontaktperson Camilla Grahn

camilla.grahn@arbetslivsresurs.se

Telefon 020-258 258

Arcus i Skövde AB

Bransch

Utbildning

Postadress

Kåsatorpsvägen 4
541 34 Skövde

Webbsida http://www.arcus.nu
Kontaktperson Malek Malek

malek.malek@arcus.nu

Telefon 0500-48 24 00

Asko Cylinda AB/Asko Appliances AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 634
531 16 Lidköping

Webbsida http://www.asko.se
Kontaktperson Maria Ahlberg

maria.ahlberg@asko.se

Telefon 0510-30 61 00

Avonova

Bransch

Vård, Omsorg, Sociala tjänster

Postadress

Hertig Johans Torg 2
541 30 Skövde

Webbsida http://www.avonova.se
Kontaktperson Sofia Holm

sofia.holm@avonova.se

Telefon 0500-42 45 32

Bräcke Diakoni

Bransch

Vård, Omsorg, Sociala tjänster

Postadress

Box 74
532 21 Skara

Webbsida http://www.brackediakoni.se
Kontaktperson Suzanne Essgärde Tornstierna

suzanne.essgarde.tornstierna@brackediakoni.se

Telefon 0511-700 140

CEJN AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Batterivägen 4
541 34 SKÖVDE

Webbsida http://www.cejn.se
Kontaktperson Gitte Hansson

gitte.hansen@cejn.com

Telefon 0500-47 75 00

Daloc AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 43
545 21 Töreboda

Webbsida http://www.daloc.se
Kontaktperson Daniel Smedman

daniel.smedman@daloc.se

Telefon 0506-190 00

Ekonomivis AB

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Lagvägen 10
541 54 Skövde

Webbsida http://www.ekonomivis.se
Kontaktperson Håkan Johansson

hakan.johansson@ekonomivis.se

Telefon 0722-26 96 61

EPAB onepartnergroup

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Gesällgatan 1
541 50 Skövde

Webbsida http://www.ep-ab.se
Kontaktperson Madeleine Dolk-Anjemo

madeleine@ep-ab.se

Telefon 0500 – 40 01 40

Försvarsmakten P4

Bransch

Offentlig verksamhet

Postadress

Pansarvägen 2
541 52 Skövde

Webbsida http://www.forsvarsmakten.se
Kontaktperson Anders Poutianinen

anders.poutianinen@mil.se

Telefon 0500-46 47 65

Grönlunds Plåt AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 187
532 23 SKARA

Webbsida http://www.gronlunds.org
Kontaktperson Matthias Gustafsson

matthias.gustafsson@gronlundsplat.se

Telefon 0511-34 66 80

HM-Ekonomikonsult

Bransch

Finans, försäkring, Juridik, Ekonomi

Postadress

Timmervägen 7A
541 64 Skövde

Webbsida http://www.hm-ekonomikonsult.se
Kontaktperson Miguel Hualpa

miguelhualpa@hm-ekonomikonsult.se

Telefon 0731-56 20 30

Hovaco AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Industrigatan 17
548 31 Hova

Webbsida http://www.hovaco.se
Kontaktperson Ralf Nyberg

ralf.nyberg@hovaco.se

Telefon 0506-198 80

Idé-reklam

Bransch

Tillverkning, Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik"

Postadress

Rattvägen 6
541 34 Skövde

Webbsida http://www.idereklam.com
Kontaktperson Tony Bengtsson

info@idereklam.com

Telefon 0500-48 67 55

Ingenjörsfirma Evert Johansson AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Grönhultsvägen 1
543 51 Tibro

Webbsida http://www.evertj.se
Kontaktperson Dennis Andersson

d.andersson@evertj.se

Telefon 0504-130 80

IVERO Business Development

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Skolgatan 14
541 31 Skövde

Webbsida http://www.ivero.se
Kontaktperson Petri Ahonen

petri.ahonen@ivero.se

Telefon 070-38 30 333

KMT

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 910
531 19 Lidköping

Webbsida http://www.kmtgrinding.com
Kontaktperson Jan-Olof Johansson

Jan-Olof.Johansson@kmtgroup.com

Telefon 0510-880 00

Leax Arkivator

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 743
521 22 Falköping

Webbsida http://www.leax.se
Kontaktperson Jennifer Ottosson

jennifer.ottosson@leax.com

Telefon 0515-72 36 00

Lernia Jobb & karriär AB

Bransch

Utbildning

Postadress

Fabriksgatan 4
531 30 Lidköping

Webbsida http://www.lernia.se
Kontaktperson Helene Nicklasson

helene.nicklasson@lernia.se

Telefon 0771-650 650

Länsstyrelsen i Västra Götalands län

Bransch

Offentlig verksamhet

Postadress

Box 224
532 23 Skara

Webbsida http://www.lansstyrelsen.se
Kontaktperson Peter Svensson

peter.s.svensson@lansstyrelsen.se

Telefon 010-224 40 00

MAGO Scandinavia AB

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Prinsgatan 12
541 50 Skövde

Webbsida http://www.mago.se
Kontaktperson Matz Göthensten

info@mago.se

Telefon 0500-48 49 74

Metsä Tissue

Bransch

Tillverkning

Postadress

Holländareg. 4
542 34 Mariestad

Webbsida http://www.metsatissue.com
Kontaktperson Malin Elfström

Malin.Elfstrom@mestagroup.com

Telefon 0501-27 50 00

MiROi i-Learning AB

Bransch

Utbildning

Postadress

Kåsatorpsvägen 4
541 34 Skövde

Webbsida http://www.miroi.se
Kontaktperson Helene Oscarsson

helen.oscarson@miroi.se

Telefon 0771-561 561

Nammo Vanäsverken AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 4, Fabriksvägen 12
546 23 Karlsborg

Webbsida http://www.nammo.com
Kontaktperson Bodil Hiller

Boel.Hiller@nammo.com

Telefon 0505-181 00

New Profile Skövde / New Promotion

Bransch

Hotell, Restaurang, Kultur, Nöje, Fritid, Handel

Postadress

Västgötagatan 255
531 43 Lidköping

Webbsida http://www.newwaveprofile.com
Kontaktperson Tomas Ejdersund

tomas@newpromotion.se

Telefon 0510-219 50

Nimo-Verken AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 124
548 31 Hova

Webbsida http://www.nimoverken.com
Kontaktperson Timo Taiminen

tt@nimoverken.com

Telefon 0506-488 00

Nolato Gota AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Box 29
533 21 Götene

Webbsida http://www.nolato.com
Kontaktperson Lotta Gerner

lotta.gerner@nolato.com

Telefon 0511-34 21 00

Nordisk Industrioptimering AB

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

BOX 72
541 22 Skövde

Webbsida http://www.nordiskindustri.se
Kontaktperson Mattias Wernersson

mattias.wernersson@nordiskindustri.se

Telefon 0500-74 56 11

OS ID Stallmästaren AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Skaragatan 110
531 33 Lidköping

Webbsida http://www.stallmastaren.se
Kontaktperson Carina laurell

carina@stallmastaren.se

Telefon 0510-204 45

Paroc AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Bruksgatan 2
541 31 Skövde

Webbsida http://www.paroc.se
Kontaktperson Lars Lindström

lars.lindstrom@paroc.com

Telefon 0500-46 90 00

Personaleffekt

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Tumleberg Högelund 1
534 94 Vara

Webbsida http://www
Kontaktperson Anders Ebbesson

personaleffekt@hotmail.com

Telefon 0512-809 30

Pomona Balance

Bransch

Utbildning, Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Kåsatorpsvägen 4
541 34 Skövde

Webbsida http://www.pomonagroup.se
Kontaktperson Rune Yttersjö

rune.yttersjo@pomonagroup.se

Telefon 010-259 59 59

Räddningsskolan Skövde

Bransch

Utbildning

Postadress

Timmervägen 9
541 64 Skövde

Webbsida http://www.raddningsskolanskovde.se
Kontaktperson Margareta Hillerström

margareta.hillerstrom@raddningsskolanskovde.se

Telefon 0500-46 40 04

Skara Modell & Prototyp AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Smedstorpsgatan 18
532 37 Skara

Webbsida http://www.modellprototyp.com
Kontaktperson Torbjörn Sundström

info@modellprototyp.se

Telefon 0511-166 08

Skaraborgs Sjukhus

Bransch

Vård, Omsorg, Sociala tjänster

Postadress

Skaraborgs Sjukhus Skövde
541 85 Skövde

Webbsida http://www.vgregion.se
Kontaktperson Ann-Sofie Hjortmar

ann-sofie.hjortmar@vgregion.se

Telefon 0500-43 10 00

Sonima AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Stigstaholmsvägen 41
543 34 Tibro

Webbsida http://www.sonima.net
Kontaktperson Daniel Thim

d.thim@sonima.net

Telefon 0504-69 70 50

Sparbanken Skaraborg AB

Bransch

Finans, försäkring, Juridik, Ekonomi

Postadress

Box 163
532 22 Skara

Webbsida http://www.sparbankenskaraborg.se
Kontaktperson Carina Eliasson Lundgren

carina.eliasson-lundgren@sparbankenskaraborg.se

Telefon 0511-280 00

Towe Elektronik AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Kåsatorpsvägen 4
541 34 Skövde

Webbsida http://www.towe.se
Kontaktperson Tomas Wenell

tomas.wenell@towe.se

Telefon 0500-44 54 30

TRR trygghetsrådet

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Storgatan 18, 2 tr
541 30 Skövde

Webbsida http://www.trr.se
Kontaktperson Catharina Johansson

catharina.johansson@trr.se

Telefon 020-877 877

Töreboda Kommun

Bransch

Offentlig verksamhet

Postadress

Box 83
545 22 Töreboda

Webbsida http://www.toreboda.se
Kontaktperson Lars Millberg

lars.millberg@toreboda.se

Telefon 0506-180 00

Unilabs AB

Bransch

Vård, Omsorg, Sociala tjänster

Postadress

Kärnsjukhuset
541 42 Skövde

Webbsida http://www.unilabs.se
Kontaktperson Jimmie Engqvist

jimmie.engqvist@unilabs.com

Telefon 0500-43 23 00

VerksamhetsDesign 3L AB

Bransch

Utbildning

Postadress

Måbärsgärde Borgunda
520 50 Stenstorp

Webbsida http://www.vd3l.se
Kontaktperson Leffe Larsson

leffe@vd3l.se

Telefon 0709-82 57 48

Volvo Personvagnar AB

Bransch

Tillverkning

Postadress

Komponentvägen 2
541 36 Skövde

Webbsida http://www.volvocars.com
Kontaktperson Alexandra Heder Vilhelmsson

alexandra.heder.vilhelmsson@volvocars.com

Telefon 0500-27 40 00

Västgöta-Data AB

Bransch

Tjänster, IT, Kommunikation, Kontor, Teknik

Postadress

Kaplansgatan 16B
541 34 Skövde

Webbsida http://www.vastgotadata.se
Kontaktperson Adam Rehbinder

adam.rehbinder@vastgotadata.se

Telefon 0500-44 89 97